Mesh-системи
Wi-Fi на сьогоднішній день присутня просто скрізь і навіть з приходом нових технологій поширення сигналу від Wi-Fi ніхто не відмовляється, а навпаки, він ще більше поширюється. Але мало хто звертає увагу на те, що далеко не кожен маршрутизатор може впорається з домашньою, а тим більш публічною мережею. Навіть в однокімнатній квартирі можна відчувати проблеми з сигналом і швидкістю з'єднання. А якщо площа стає більше, то проблеми з цим тільки наростають. Найбільш очевидний для багатьох вихід - це покупка більш потужного роутера. Але є й інший вихід - це звернути увагу на Mesh-системи, що з кожним днем все більше набирають популярність.
Стандартні маршрутизатори виконують функції з елементарного принципом. Роутер підключений до мережі, а до самого роутера підключаються клієнти. Вони задіють маршрутизатор, щоб передавати дані між собою і мати доступ до Інтернет. У таких випадках швидкість буде визначена саме заданими технічними характеристиками пристрою. Також на якість буде впливати відстань, присутність тих чи інших перешкод і кількість підключених пристроїв. І завжди в будинку буде таке місце, де сигнал на стільки слабкий, що їм взагалі не можна скористатися, а то і взагалі пропадає. Це некомфортно.
Такі проблеми можна вирішити покупкою Wi-Fi репітерів, прокладкою окремого кабелю або використання додаткової точки доступу. Тільки от кабель створює масу проблем. Їх присутність не естетично, прокладка потребує ремонту. Точно так само і використання репітера не завжди допоможе. Адже repeater є створюється окрема мережа Wi-Fi. До неї потрібно встановлювати окремо вручну або чекати, коли пристрій сам зрозуміє, що це необхідно зробити. Та й швидкість від репітерів завжди нижче, ніж у основного маршрутизатора.
В коммерческом сегменте проблемы такие же, только более масштабны. Поэтому многие используют Mesh сети. Чем же Mesh отличается от обычного маршрутизатора? Всё дело в том, что Mesh-сеть это не одно устройство, а несколько. Каждый отдельный элемент отвечает за свою площадь, где следит за подключёнными клиентами и предоставляет им доступ к Internet. Что интересно, так это то, что напрямую к Интернет нужно подключать только главный модуль (базу). Остальные модули подключаются к главному модулю для получения доступа и раздачи его подсоединенным клиентам. Wi-Fi мережу в такому випадку створюється єдина для всієї сумарної площі всіх модулів.
В Mesh-сетях анализируется каждая связь между модулями. Сами модули обмениваются данными обо всех подключённых клиентах. И именно сама сеть решает, к какому модулю подключить клиента, дабы у него был наилучший сигнал. К тому же передача данных между гаджетами внутри сети может происходить и без участия главного модуля. Высокая скорость доступа к Internet сохраняется за счёт того, что в Mesh-решениях присутствует отдельный канал для обмена информацией между собой, поэтому информация направляется по наиболее короткому пути. Як бачите, можна порівняти з тим, що Mesh-мережі складаються з пов'язаних між собою маршрутизаторів.
- Tenda Nova MW5s AC1200 Whole Home Mesh WiFi System (2-cube, 2LAN) 1-02153Ціну уточнюйтеПід замовлення