Wi-Fi Mesh-системи - як це працює?

Wi-Fi на сьогоднішній день присутня просто скрізь і навіть з приходом нових технологій поширення сигналу від Wi-Fi ніхто не відмовляється, а навпаки, він ще більше поширюється. Але мало хто звертає увагу на те, що далеко не кожен маршрутизатор може впорається з домашньою, а тим більш публічною мережею. Навіть в однокімнатній квартирі можна відчувати проблеми з сигналом і швидкістю з'єднання. А якщо площа стає більше, то проблеми з цим тільки наростають. Найбільш очевидний для багатьох вихід - це покупка більш потужного роутера. Але є й інший вихід - це звернути увагу на Mesh-системи, що з кожним днем все більше набирають популярність.
Wi-Fi Mesh (від англ. mesh – «клітинка мережі») – це розподілена комірчаста мережу, де кожна клітинка (бездротовий роутер) рівноправна і ідентична сусідній. Єдина відмінність полягає в наявності прямого підключення через кабель провайдера до Інтернету однієї з них. Інші точки приєднуються до цієї клітинки. Кількість роутерів буде залежати від вимог клієнта, коли необхідно покрити зони з поганим прийомом сигналу.
Mesh-системи дозволяють об'єднувати воєдино сусідні точки і управляти маршрутизацією. При цьому клієнт має можливість переходити від однієї точки доступу до іншої без фізичного розриву з'єднань. Таким чином формується досить проста в налаштуванні технологічна і інтелектуальна комірчаста мережа, легко масштабована на великі площі. Одне з головних переваг Wi-Fi Mesh системи полягає в підтримці загальної продуктивності на відміну від схеми з репитерами – звичайними розширювачами мережі.
Гідності. Wi-Fi Mesh мережі характеризуються:
-
легкістю установки і швидким розширенням мережі;
-
великою зоною покриття з безшовним Wi-Fi і стабільний прийом сигналу по всій зоні покриття;
-
динамічним розподілом навантаження і динамічної маршрутизацією автоналаштуванням;
-
простий організацією резервування каналу;
-
можливістю об'єднання в одне ціле через Інтернет декількох Mesh мереж;
-
усуненням «мертвих зон»;
-
компактністю і оригінальним дизайном пристроїв;
-
розширеним функціоналом і низькою вартістю обслуговування мережі.
Рекомендації по установці Mesh мереж. Щоб уникнути негативних моментів при початкової конфігурації Mesh мереж, слід чітко розрахувати кількість точок доступу при покритті значних просторів і великих приміщень. Важливо звернути увагу на кількість проміжних точок до тієї, яка має доступ в Інтернет, так як неточності в розрахунках можуть позначитися на сервісах, вимогливих до затримок (телефонія, потокове відео, IPTV). Якість роботи мережі безпосередньо залежить і від місця її розгортання, тому необхідно враховувати наявність поблизу могутніх джерел електромагнітних завад.
Навіть якщо на даний момент немає необхідності в розширенні Wi-Fi мережі, можна все рівно маршрутизатора замість купити один модуль якийсь Mesh системи. Він буде працювати як звичайний маршрутизатор. А от коли одного модуля буде недостатньо (наприклад, при переїзді в іншу квартиру) можна докупити ще один модуль і дуже швидко розширити Wi-Fi мережу. І ця мережа буде працювати набагато швидше і стабільніше, а користуватися нею буде набагато приємніше в порівнянні з мережею, що побудована на базі маршрутизатора і повторювача (він же репітер).