Підбираємо роутер для провайдера (тип WAN-порту)
Перше, на що варто звернути увагу, так це на тип WAN роз'єму. Це спосіб підключення роутера до інтернет-провайдера. В характеристиках завжди вказана ця інформація. Тут все залежить від того, який у вас інтернет.
В техпідтримці ви повинні дізнатися, в який спосіб підключення пропонує вам провайдер. Тобто який тип WAN роз'єму (роз'єми, у який буде вставлятися кабель провайдера Інтернету) буде у майбутнього роутера.
Ethernet — найпоширеніший варіант роз'єму. Для підключення обладнання використовується стандартний мережевий роз'єм RJ-45. На даний момент практично всі моделі роутерів мають подібний WAN роз'єм.
ADSL — для рядового користувача роутери з таким типом підключення мало чим відрізняються від попередніх, хіба що тип коннектора тут RJ-11. Маршрутизатори цього типу мають невелику пропускну здатність і зазвичай їх беруть для установки у віддалених населених пунктах, де немає можливості провести оптичний кабель.
GPON — менш поширений тип підключення, який несумісний з попередніми. Це нова і дорога технологія, однак вона дозволяє отримати максимальні швидкості передачі даних. Оптичним роз'ємом для кінцевого обладнання є SC роз'єм з поліруванням APC (зазвичай світло зелений оптичний роз'єм).
3G і 4G — ці маршрутизатори не вимагають проводового підключення і працюють в мережі стільникового зв'язку. Для роботи такого модему потрібно лише USB порт і невеликі установки, щоб можна було роздавати інтернет.
Універсальні — такі роутери підтримують кілька способів підключення, проте для підняття Wi-Fi мережі у квартирі не варто брати такі моделі — більшість функцій ви просто не будете використовувати.
Підтримка протоколів: ще один момент, на який можна не звертати увагу. Маються на увазі протоколи підключення до інтернет-провайдеру: L2TP, PPPoE, PPTP. На сучасних роутерах, з цим проблем виникнути не повинно. Хіба що, у вас якийсь особливий провайдер.