Як правильно підібрати шліфувальний круг по матеріалу і зв'язці?
-
Круги на бакелітовій зв'язці призначені для резьбошліфованія, силового шліфування на високих швидкостях, обробки металів, заточування різальних інструментів, фінішної обробки циліндрів і іншого.
-
Шлифкруги на вулканітовій зв'язці призначені для полірування, чистових операцій, бесцентровой шліфування.
-
Шлифкруги на керамічній зв'язці підходять для шлицешлифования, зубошлифования і заточування інструментів, профільної, бесцентровой та інших видів шліфування.
Про що говорить маркування?
На кожному шлифкруге можна побачити безліч значків і написів — звичайно, їх наносять не для прикраси вироби. У серйозних виробників такі написи максимально інформативні. Перше, на що треба подивитися — для якого устаткування підходить даний шліфкруг: стаціонарного станка чи ручного інструменту.
Перед тим, як вибрати даний витратний матеріал для своїх потреб, слід звернути увагу на:
-
зернистість — буває до 2000 мкм, а іноді і більше;
-
висоту кола;
-
точність розмірів.
Зернистість — характеристика, що відповідає за розмір абразивних частинок. Відповідно, чим вона більше, тим швидше можна обробляти матеріал. Для тонких робіт, що вимагають високої точності, потрібні кола з дрібним зерном. Загальноприйнятим стандартом вважається система FEPA —для позначення зернистості використовують букву «F» і числове позначення від 4 до 1200. Чим менше число, тим про більше розмірі частинок йде мова. Для побутових потреб варто підібрати шліфувальний круг в наступних діапазонах зернистості:
-
дрібна — від 70 до 220;
-
середня — від 30 до 60;
-
груба — від 16 до 24.
Грубозернистий коло використовують:
-
для видалення великих припусків, при обдирке і попередніх операціях;
-
при роботі на жорстких і потужних верстатах;
-
при обробці деяких металів — алюмінію, міді, латуні;
-
при великих площах дотику кола і оброблюваної поверхні.
Коло з середнім і дрібним зерном потрібен:
-
для створення шорсткості в межах 0,32-0,08 мкм;
-
для остаточного шліфування і доведення деталі;
-
при обробці твердих сплавів і загартованої сталі;
-
якщо пред'являються високі вимоги до точності.
Товщину кромки кола називають висотою — буває від 1 до 5 мм. Чим менше числове значення цієї характеристики, тим більш легким і простим буде робочий процес, однак швидкість зносу кола зростає.
Точність розмірів класифікується трьома типами: АА, А і Б. Щоб зрозуміти, як вибрати шліфувальний круг за типом точності, потрібно визначитися з видом операції та вимогами до точності результату. Для більшості звичайних операцій застосовують коло класу Б. Для роботи на високих швидкостях і обробки точних деталей застосовують клас А. Для високоточного обладнання необхідно придбати шліфкруг з класом точності АА.
Як вибрати шліфувальний круг для дерева?
Для обробки дерева застосовують шліфувальні пелюсткові круги, які виготовляють з наждачного паперу, зафіксованої на жорсткій основі. Якщо деревину потрібно зробити гладкою, використовують коло з дрібною зернистістю, якщо потрібно зняти тільки частина шару — підійде середня зернистість. Для зняття з дерев'яної поверхні старої фарби застосовують грубозернистий коло. По конструкції кола для дерева поділяються на тверді, рухомі, пелюсткові. Останні використовують для фінішної обробки, з допомогою якої можна добитися ідеально гладкої поверхні.