Вибір шліфувального кола — 3 головних параметра
Найважливішими при покупці цього матеріалу є:
-
характеристики шліфувального інструменту — вони повинні збігатися з витратним матеріалом;
-
оброблювана поверхня — підбирається коло з підходящим для роботи з ним абразивним матеріалом;
-
термін придатності.
Коло і інструмент, на який він встановлюється, повинні збігатися за розмірами і швидкості обертання. Діаметр відрізного круга повинен відповідати інструменту. На ринку є моделі з діаметром від 80 до 500 мм, для побутових приладів підходять стандартні розміри 230 мм, 180, 150 мм, 125 мм, 115 мм. Також при покупці важливо перевірити діаметр посадочного отвору — він буває 32 мм і 22 мм
Швидкість обертання кола, яку обов'язково зазначають у маркуванні, повинна збігатися з даним параметром у інструменту.
Для її позначення багато виробників використовують колірну схему:
-
біла смуга — швидкість до 25-35 м/с;
-
синя вказує на максимальний параметр 45-50 м/с;
-
жовта — до 60 м/с;
-
червона смуга говорить про швидкість 80 м/с;
-
зелена — вказує на обертання до 100 м/с.
Визначитися, який шліфувальний круг вибрати для шліфування певної поверхні, не так вже й складно — більшість виробів універсальні. Однак такі кола, що мають більш високу вартість і меншу продуктивність, тому краще підбирати спеціальні. Виробник звичайно маркує виріб спеціальними значками: керамічна плитка, армований бетон або камінь, вид металу та інше.
Якщо з першими двома параметрами все зрозуміло, то третій може викликати подив. Однак насправді, на ринку можна зустріти кола відомих виробників, які точно не є підробкою, за дуже привабливою ціною. У цьому випадку варто звернути увагу на термін придатності — він або закінчився, або вже підходить до кінця. Вибір шліфувального кола з таким термінами — це загроза здоров'ю і безпеці для майстра і оточуючих.