Класифікація коаксіальних кабелів
Не так давно коаксіальний кабель був найпоширенішим типом кабелю. Це пояснювалося двома причинами. По-перше, він був відносно недорогим, легким, гнучким і зручним у застосуванні. А по-друге, широка популярність коаксіального кабелю призвела до того, що він став безпечним і простим в установці.
Класифікація коаксіальних кабелів
1) За призначенням кабель підрозділяють на наступні групи:
-
для систем зв'язку;
-
комп'ютерних мереж;
-
космічної техніки;
-
побутової техніки;
-
для систем кабельного телебачення;
-
авіаційний
2) По хвильовому опору:
Хвильовий опір кабелю може бути різним. Проте ж деякі його величини стандартизовані. Це три значення міжнародних стандартів і п'ять російських:
50 Ом -- найпоширеніший тип кабелю, що використовується в різних галузях радіоелектроніки. Вибір даної величини хвильового опору обумовлений здатністю такого кабелю, передавати радіосигнали, близькі до гранично досяжним показаннями переданої потужності та електричної міцності з мінімальними втратами.
75 Ом -- також є дуже поширеним типом коаксіального кабелю. Традиційно застосовується в телевізійних системах передачі сигналу. Вибраний, завдяки гарному співвідношенню механічної міцності і невеликий собівартості. Поширений у сферах, де не використовуються високі потужності, і потрібен великий метраж кабелю. Втрати сигналу трохи більше, ніж в кабелі з номінальним хвильовим опором 50 Ом.
100 Ом -- рідко використовувана група. Застосовується, в основному, в техніці, що використовує імпульси і в спеціальних цілях.
150 Ом -- рідко застосовується, в основному, в техніці, що використовує імпульси, а також для спеціальних цілей. У міжнародних стандартах не передбачено.
200 Ом -- використовується дуже рідко, передбачений тільки російськими стандартами.
Існують коаксіальні кабелі з ненормируемыми хвильовими опорами: найбільш поширені в аналоговій звукотехнике.
3) По діаметру ізоляції:
-
великогабаритний діаметр-понад 11,5 мм;
-
середньогабаритний діаметр -- 3,7 год 11,5 мм;
-
мініатюрний діаметр-1,5 год 2,95 мм;
-
субмініатюрний діаметр до 1 мм.
4) За ступенем захисту:
-
випромінюючі кабелі - мають навмисно занижену, але контрольовану ступінь екранування;
-
звичайний екран;
-
одношарова обплетення;
-
подвійна або багатошарова оплетка, і також з додатковим екрануючим шаром;
-
екран з лудженої опліткою;
-
суцільний екран;
-
екран з металевої трубки.
5) По гнучкості (стійкість до частих перегинів кабелю і механічного моменту вигину кабелю):
-
особливо гнучкий;
-
гнучкий;
-
напівжорсткий;
-
жорсткий.
Технічні характеристики кабелів повинні відповідати загальноприйнятим стандартам. Існує кілька стандартів якості кабельної продукції. Стандарт ISO 9001 установлює норми на всі технічні характеристики кабелю. Крім цього, кабелі повинні бути перевірені на відповідність екологічним стандартам, таким як європейські стандарти пожежобезпечне IEC 332-1, IEC 332-3 і IEC 754-1, визначальним вогнестійкість кабелю, норми виділення диму та токсичних газів при загорянні. Фірма-виробник у процесі виробництва повинна ретельно тестувати кабель на відповідність цим стандартам.