Основні характеристики оптичних кабелів
У ВОЛЗ (волоконно-оптичні лінії зв'язку для передачі сигналу використовуються хвилі в оптичному діапазоні (найчастіше — в ближньому інфрачервоному). Основною складовою при цьому є оптичний кабель, а в мережу крім нього входять активні і пасивні компоненти для посилення, фільтрації, захисту і модифікації сигналу.
Головні переваги ВОЛЗ
-
Мале загасання сигналу (близько 0,15 дБ/км в 3-му вікні прозорості). Це дає можливість транслювати інформацію на істотно більші дистанції щодо традиційної проводки без застосування підсилювачів. Для оптичних ліній підсилювачі зазвичай встановлюються через 40-120 км, що визначається класом кінцевого обладнання;
-
мала вага і габарити;
-
високий рівень экранированности ліній від межволоконное впливів (понад 100 дБ).
-
висока вибухо - і пожежобезпечність в ситуаціях зміни хімічних або фізичних параметрів;
-
інформаційна безпека. Через оптоволокно інформація транслюється з точки в точку, причому перехопити або підслухати сигнал можливо виключно при фізичному втручання в ЛЕП;
-
оптичні волокна володіють високою надійністю і довговічністю. Оптичні волокна не схильні до окислення, слабкого електромагнітного впливу і руйнування під дією вологи;
-
висока пропускна здатність. Інші способи передачі інформації відстають за цим показником від оптичного середовища.
Недоліки ВОЛЗ
-
низька стійкість стандартного волокна проти радіаційного випромінювання (є леговані волокна, що відрізняються великою радіаційною стійкістю);
-
велика вартість оптичного кінцевого обладнання порівняно з системами, застосовуваними для традиційних ліній. Хоча якщо порівнювати з кінцевою вартістю по співвідношенню витрати на дистанцію і пропускну здатність, то оптоволокно сьогодні показує найкращі результати щодо конкуруючих систем;
-
складність відновлення зв'язку у випадках обриву лінії;
-
складність перетворення сигналу (для інтерфейсного обладнання);
-
складна технологія виготовлення волокна, а також інших компонентів мережі ВОЛЗ;
-
крихкість волокна. При значних деформаціях, наприклад, вигинах, волокна можуть руйнуватися, піддаватися тріщин і замутнению.
Виділимо найбільш значущі характеристики волоконно-оптичних кабелів, по яких і здійснюється підбір потрібної конструкції оптичного кабелю для конкретної задачі.
- Количество оптических волокон в кабеле – значение этой характеристики интуитивно понятно. Количество волокон в конструкции оптического кабеля накладывает ограничения на возможности расширения, ветвления и масштабирования сети.
- Наружный диаметр кабеля – имеет важное значение при планировании строительства волоконно-оптической линии связи. Обуславливает выбор крепления оптического кабеля и диаметра каналов, через которые планирует прокладывать кабель.
- Маса кабелю – в даному параметрі враховується значення в кілограмах на кілометр. Дозволяє визначити навантаження на опорні споруди, на яких буде закріплений оптичний кабель.
- Допустима статична розтягуюче навантаження – використовуючи дану характеристику розраховується частота установки опорних споруд при підвісній монтажу оптичного кабелю.
- Мінімальний радіус вигину – характеристика, яка вказує наскільки гострим може бути максимальний кут вигину кабелю.
- Робочий діапазон температур – варто уважно ставиться до даного параметру при прокладання оптичного кабелю на ділянках з екстремальними температурами.
- Температура монтажу – діапазон температур, в діапазоні яких можна здійснювати монтаж оптичного кабелю.